Nasi przedstawiciele

Tadeusz Torbus
Radny Rady Miejskiej - okręg nr 18

Funkcje w Radzie Miejskiej: Przewodniczący Komisji ds. Rodziny, Zdrowia i Spraw Społecznych, członek Komisji ds. Ochrony Środowiska.

Od urodzenia mieszka w Tarnowskich Górach. Jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, z wykształcenia dr n. med. specjalista pediatra. Przez wiele lat był ordynatorem oddziału noworodków w Szpitalu Powiatowym nr 1 w Tarnowskich Górach. Obecnie pracuje w Szpitalu Powiatowym w Tarnowskich Górach, na oddziale noworodków. Przyczynił się do przyznania oddziałowi ginekologiczno-położniczemu certyfikatu „Szpital przyjazny dziecku”.

W Radzie Miejskiej Tarnowskich Gór zasiada od sześciu kadencji. Kieruje Komisją Rodziny, Zdrowia i Spraw Społecznych. Doprowadził do uhonorowania statuetką „Srebrnego Skrzydła” 24 tarnogórzan. Z jego inicjatywy przyznano siedmiu zasłużonym tarnogórzanom tytuł „honorowego obywatela Miasta Tarnowskie Góry.” W obecnej kadencji kontynuuje dotychczasowe działania w zakresie rozwoju miasta, rewitalizacji starówki, ochrony zdrowia, pomocy społecznej i ochrony środowiska. 

Angażuje się w działalność społeczną. Jest członkiem stowarzyszenia Szarych Szeregów, harcerzem w stopniu podharcmistrza. Prywatnie jest mężem Krystyny i ojcem trójki dzieci – Piotra (ksiądz), Wojciecha (lekarz stomatolog), Krystyny (magister kosmetologii).

© Inicjatywa obywatelska powiatu tarnogórskiego
Strona finansowana ze środków KW Inicjatywa Obywatelska
projekt i wykonanie: Reklama Tarnowskie Góry