Nasi przedstawiciele

Piotr Gładki
Radny Rady Miejskiej - okręg nr 22

Funkcje w Radzie Miejskiej: Przewodniczący Komisji Inwentaryzacyjnej ds. Komunalizacji Mienia, członek Komisji Praworządności i Bezpieczeństwa, członek Komisji Rewizyjnej.

Urodził się w 1943 r. w Tarnowskich Górach, gdzie nadal mieszka. Ma żonę Jolantę oraz dwóch synów: Piotra, który jest dyrektorem artystycznym Orkiestry Vienner Strauss Austria i Marcina, doktora nauk medycznych kardiochirurga dziecięcego.

Przebywa na emeryturze, a swój wolny czas poświęca na pracę społeczną. Organizuje oraz wspiera wiele imprez dla dzieci. Pomaga najbiedniejszym i pokrzywdzonym przez los. W ramach akcji, którą współorganizował wraz z Zespołem „Ich Troje”, przekazano dziesięć tysięcy dolarów dla poszkodowanych rodzin tragedii chorzowskiej, gdzie zginęło 68 hodowców gołębi pocztowych i ich bliskich. Gromadzi środki i wraz z synami organizuje wielkie imprezy charytatywne na rzecz Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej w Krakowie, gdzie leczą się dzieci z całej Polski, jak również z naszego miasta i powiatu (Tworóg, Kalety, Miasteczko Śląskie).

Już trzecią kadencję jest radnym Rady Miejskiej, w której reprezentuje mieszkańców dzielnicy Śródmieście-Centrum. Działa również w Radzie Dzielnicy. Jest pasjonatem myślistwa. Za pracę na rzecz przyrody otrzymał wiele odznaczeń. Pasjonuje się również gołębiami pocztowymi. Jest członkiem Zarządu Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Za pracę na jego rzecz został odznaczony najwyższym Odznaczeniem za Wybitne Zasługi. W roku 2011 był współorganizatorem Olimpiady Gołębi Pocztowych. Organizował wiele ważnych dla promocji Tarnowskich Gór imprez, w których uczestniczyły najwyższe władze naszego państwa oraz państw sąsiadujących.

 

 

© Inicjatywa obywatelska powiatu tarnogórskiego
Strona finansowana ze środków KW Inicjatywa Obywatelska
projekt i wykonanie: Reklama Tarnowskie Góry