Nasi przedstawiciele

Elżbieta Pyka
Radna Rady Miejskiej - okręg nr 23

Funkcje w Radzie Miejskiej: Zastępca Przewodniczącego Komisji ds. Rodziny, Zdrowia i Spraw Społecznych, członek Komisji ds. Edukacji.

Od dzieciństwa mieszka w Tarnowskich Górach, w Śródmieściu Centrum. Ukończyła Politechnikę Śląską na Wydziale Matematyczno – Fizycznym, specjalność metody informatyczne. Od 2008 roku pracuje w Zespole Szkół w Zbrosławicach - początkowo jako nauczycielka matematyki, a obecnie także wicedyrektorka szkoły.

Od wielu lat działa w Związku Harcerstwa Polskiego Hufiec Ziemi Tarnogórskiej. Przez te lata pełniła wiele funkcji w hufcu: była drużynową (przez 10 lat), skarbnikiem, a obecnie jest komendantką. Hufiec prowadzi 12 drużyn, które zrzeszają ponad 200 młodych ludzi. Organizuje: zajęcia pozalekcyjne, wyjazdy, biwaki i wakacyjne obozy dla dzieci i młodzieży z naszego powiatu. "Harcerstwo to nie tylko sposób spędzania wolnego czasu, ale model wychowania w duchu patriotycznymi i szacunku do drugiego człowieka" - podkreśla. Jest również instruktorem pierwszej pomocy w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.
 
Angażuje się jako wolontariusz w akcje charytatywne w tym m.in. Szlachetna paczka, Wielka orkiestra Świątecznej Pomocy. W wolnych chwilach pasjonuje się turystyką, techniką zdobień drewna farbą i serwetkami - decoupage.
 

 

© Inicjatywa obywatelska powiatu tarnogórskiego
Strona finansowana ze środków KW Inicjatywa Obywatelska
projekt i wykonanie: Reklama Tarnowskie Góry