Nasi przedstawiciele

Feliks Kowalski
Radny Rady Miejskiej - okręg nr 12

Funkcje w Radzie Miejskiej: Przewodniczący Komisji Budżetowej, członek komisji ds. Ochrony Środowiska.

Tarnogórzanin z dziada pradziada. Prowadzi własne gospodarstwo rolne w Starych Tarnowicach. Ukończył Akademię Rolniczą w Krakowie, Uniwersytet Opolski oraz studia podyplomowe we Wrocławiu. W latach 1999-2009 pełnił funkcję prezesa firmy AGROMA Świerklaniec. W roku 2009 i 2010 był kierownikiem Regionu Śląskiego Stomil-Sanok, a od 2012 roku pracuje w PWiK sp. z o.o. Tarn-Góry. Wraz z żoną wychowuje trójkę dzieci: Wojtka, Anię i Joannę. Jego pasją są konie i piłka nożna. 

Zasiada w Radzie Miasta Tarnowskie Góry jako przewodniczący Komisji Budżetowej oraz członek Komisji ds. Ochrony Środowiska. Jest również członkiem Rady Dzielnicy Stare Tarnowice, a także członkiem Rady Pożytku Publicznego. Jako radny aktywnie uczestniczy w pracach Komisji i Radzie Miasta na rzecz zrównoważonego rozwoju Tarnowskich Gór jak i dzielnicy Stare Tarnowice. W swojej dotychczasowej pracy radnego przyczynił się do realizacji wielu inwestycji w swojej dzielnicy. Wsród nich wymienić można: termomodernizację gimnazjum nr 4, budowę boiska do hokeja na trawie, boiska Orlik przy SP nr 15, remonty przedszkoli (17, 22, 20) żłobka i Szkoły nr 15, remont kompleksu „TS Tarnowiczanka”, remonty i przebudowy dróg chodników (ul. Saperów, Bałkańska, Niedziałkowskiego, Miedziana, Doniecka, Pomorska, Szczygłów, Poczdamska, Włoska, Łotewska), montaż i uzupełnienie oświetlenia (ul. Śniadeckiego, Włoska, Francuska), przebudowa ulicy Litewskiej - I etap (co zwiększyło bezpieczeństwo uczniów i ilość miejsc parkingowych), budowa placu zabaw przy Morcinka.

Z sukcesem zabiegał także o pozyskanie dofinansowania na remont starego kościoła Św. Marcina. Oprócz pracy w komisjach Rady Miejskiej angażował się w opracowanie kształtu planu zagospodarowania przestrzennego dla dzielnic Bobrowniki Śląskie, Repty, Stare Tarnowice. Na bieżąco dziela odpowiedzi i pośredniczy w udzielaniu pomocy na zapytania odnośnie Urząd - Obywatel.

© Inicjatywa obywatelska powiatu tarnogórskiego
Strona finansowana ze środków KW Inicjatywa Obywatelska
projekt i wykonanie: Reklama Tarnowskie Góry